Nowoczesna architektura : Ośrodek badawczy Hydra-Tesla / Milos Vlastic, Vuk Djordjevic, Ana Lazovic & amp; Milica Stankovic

Dzięki uprzejmości Milos Vlastic, Vuk Djordjevic, Ana Lazovic i Milica Stankovic Milos Vlastic, Vuk Djordjevic, Ana Lazovic i Milica Stankovic podzielili się z nami swoją propozycją konkursu na wieżowiec eVolo 2011, który otrzymał wyróżnienie.
Ośrodek badawczy Hydra-Tesla to wieżowiec, który bada możliwość stworzenia elektrowni wykorzystującej wodór jako źródło energii.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Społeczność międzynarodowa uznaje wodór za kluczowy element zrównoważonego systemu energetycznego dla sektora transportu, przemysłu, mieszkalnictwa i handlu.
Moc jest wytwarzana przez elektrolizę i może być przechowywana w akumulatorach i transportowana ciężarówką, rurami lub kablami.
Kolejną interesującą częścią jest to, że produktem ubocznym procesu jest czysta woda.
Dzięki uprzejmości Milos Vlastic, Vuk Djordjevic, Ana Lazovic i Milica Stankovic Jego egzoszkielet zbudowany jest z grafemu, podstawowego elementu strukturalnego alotropów węglowych, takich jak grafit i węgiel.
Grapheme ma wysokie przewodnictwo cieplne i elektryczne i jest dwustu razy silniejszy od stali.
Pomysł na wieżowiec Hydra polega na zbieraniu energii z burz i przechowywaniu energii w kilku megakumulatorach znajdujących się w bazie.
Projekt obejmuje również placówki badawcze, mieszkalne i rekreacyjne dla naukowców i ich rodzin.
Dzięki uprzejmości Milos Vlastic, Vuk Djordjevic, Ana Lazovic i Milica Stankovic
[przypisy: metalzbyt tczew, olx wałcz, meble kuchenne systemowe ]

Powiązane tematy z artykułem: meble kuchenne systemowe metalzbyt tczew olx wałcz