Budownictwo wczoraj i dzis : Pourazowy projekt: Jak zaprojektować nasze szkoły, aby leczyć przeszłe rany i zapobiegać przyszłej przemocy

Rendering dla nowego projektu Utoya w Norwegii, który przebuduje Wyspę Utrela, na której miała miejsce masakra w 2011 roku.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Fantastic Norway.
Minął ponad miesiąc od tragedii Sandy Hook.
Pozostali przy życiu uczniowie wrócili do szkoły, choć w innym ośrodku (ozdobionym starymi plakatami, aby poczuli się znajomo) i pracują nad tym tragicznym wydarzeniem.
Podobnie postępuje naród, ale tym razem z myślą o działaniu.
Cel jest oczywisty: zapobiec kolejnej tragedii.
Środki, mniej.
Podczas gdy polityka prezydenta Obamy dotycząca kontroli broni oferuje pewne rozwiązania, nie jest to jedyny sposób.
Rzeczywiście, opinie są różne – od ograniczenia kontroli nad bronią, po lepsze zajęcie się podstawową przyczyną chorób psychicznych, a nawet uzbrojenie nauczycieli w klasie.
Świat projektowania w podobny sposób przyczynił się do debaty.
Niedawny artykuł w ArchRecord zakwestionował, w jaki sposób, po Sandy Hook, powinniśmy zaprojektować nasze szkoły:.
Podczas gdy budynki przypominające twierdzę z grubymi betonowymi ścianami, okna z kratami i specjalne przedsionki bezpieczeństwa mogą być bardziej odporne niż to, co jest obecnie w modzie nie są to miejsca optymalne do nauki.
Rzeczywiście, przekształcenie szkoły w więzienie byłoby równoznaczne z daniem nauczycielowi karabinu.
Będziesz, oczywiście, mieć więcej.
środowisko – ale jakim kosztem.
Ponieważ Ameryka i świat zastanawiają się nad tym, jak możemy przejść dalej po tych traumach, chciałbym poświęcić chwilę na zastanowienie się, jaką rolę mógłby odegrać projekt.
Jeśli odpowiedź nie polega na przekształceniu naszych szkół w więzienia, to co to jest.
Czy projektowanie może pomóc w rozwiązaniu podstawowych przyczyn przemocy i sprawić, że nasze szkoły będą mniej podatne na tragedię.
Jeśli tak to jak.
Szkoła Amish, w której strzelanie do kopalni niklu odbyło się w 2006 roku.
Szkoła została zburzona, a później odbudowana.
Obraz za pośrednictwem Patriot News 2006.
Projektowanie TragedyLets.
S pierwsze uzyskać jedną rzeczą cieśninę.
Architektura może robić wiele rzeczy, ale nie może powstrzymać kogoś, kto zgodził się na morderstwo od osiągnięcia swoich celów.
Prawdę mówiąc, próba zaprojektowania szkoły, która mogłaby to zrobić (można sobie wyobrazić, że forteca typu panopticon, którą Foucault mogłaby podziwiać) całkowicie zniszczyłaby jej podstawową funkcję jako miejsce nauki – i, oczywiście, jako miejsce współpracy i interakcji społecznych .
Pozostawia nam to trzy realistyczne opcje.
Pierwszym jest usunięcie wszelkich śladów pierwotnej strony przemocy.
Zrozumiałe jest to podejście, którego często pragną ci najbardziej dotknięci traumą; stowarzyszenia są zbyt silne, zbyt trzeźwe, by rozważyć inną alternatywę.
Jako jedna z rodziców, Stephanie Carson, powiedziała podczas niedawnej debaty na temat tego, co zrobić ze szkołą podstawową Sandy Hook: Nie mogę poprosić mojego syna lub żadnej z osób w szkole, aby kiedykolwiek wróciła do tego budynku, i prosił, aby nigdy Wróć.
[…] Nawet idąc korytarzami, dzieci tak się boją, słysząc niezwykły dźwięk.
Nie widzę, jak to będzie możliwe..
Rodziny ofiar strzelanin Teatru Aurora w Kolorado i te z masakry w 2011 roku w Norwegii wyraziły podobnie, że wolałyby zburzenie struktur i opuszczenie ich w spokoju.
Podkreślają, że oglądanie filmów lub organizowanie obozów letnich w miejscu, które było świadkiem takiej tragedii, nie byłoby właściwe.
Kupujący w Safeway w Tucson, gdzie odbyła się strzelanina 2011 roku.
Mała tablica upamiętniająca wydarzenie została umieszczona z przodu.
Zdjęcie dzięki uprzejmości AP Photo via LehighValleyLive.com Drugą i zdecydowanie najbardziej popularną opcją jest zaprojektowanie tragedii ze szkoły.
Szybkie spojrzenie na listę strzelanin, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 20 lat, ujawniło, że ogromna większość budynków, w których doszło do przemocy, została przebudowana i przywrócona do pierwotnego celu, z niewielkim lub żadnym odniesieniem do ich brutalnej przeszłości.
.
W jednym sklepie spożywczym Safeway, gdzie 6 zostało zabitych i 13 zostało rannych (w tym słynna przedstawicielka Gabrielle Giffords), jedyną oznaką przemocy w przeszłości jest tablica umieszczona z przodu.
Być może w tym przypadku, gdy strzelanie odbyło się w sklepie spożywczym, subtelna reakcja jest całkowicie odpowiednia.
Co więcej, można twierdzić, że budynek – a zwłaszcza szkoła – powinien zawsze być ponownie otwierany na potrzeby żywych – w przeciwnym razie, zgodnie ze wspólnym dyskursem, mordercy wygrywali .
Erlend Blakstad Haffner, jeden z architektów w Fantastic Norway, firmie architektonicznej odpowiedzialnej za projekt New Ut.
Ya, mający na nowo zaprojektować miejsce masakry, uważa, że projekt jest najlepszym sposobem uczczenia ofiar i wysłania.
sprawca nie powiódł się.
Haffner powiedział mi w e-mailu, że podczas gdy na południowym krańcu wyspy będzie mały pomnik dla rodziny i przyjaciół ofiar, główny pomnik będzie poza terenem zakładu (zapewniając, że strona nie stanie się.
świątynia czy miejsce pielgrzymów).
The existi
[patrz też: wniosek o określenie warunków przyłączenia, montaż drzwi wewnętrznych cena, tynk japoński allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: montaż drzwi wewnętrznych cena tynk japoński allegro wniosek o określenie warunków przyłączenia