Budownictwo wczoraj i dzis : Konkurs Detroit Design Award 2012 / Matthew Edward Getch + Maciej Woroniecki

Powietrzna perspektywa Hart Plaza Dążąc do stworzenia nadbrzeża jak żaden inny na świecie, architekt krajobrazu Matthew Edward Getch i architekt Maciej Woroniecki podzielili się z nami swoją propozycją w konkursie Detroit by Design 2012, gdzie otrzymali drugą nagrodę ogólną i pierwszą nagrodę za Nagroda People s Choice.
Cele ich propozycji zrodziły się z widocznej słabości Detroit.
Ustanowili interwencje liniowe, które rozpoznały odcięte parki i zielone sieci i wykorzystały je do ponownego połączenia mieszkańców Detroit z powrotem do nabrzeża poprzez przyjazne dla pieszych portale.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Usytuowany w epicentrum Detroit Riverfront Linear Park znajduje się w idealnej lokalizacji pomiędzy różnymi dzielnicami społecznymi i gospodarczymi, bogatą ekologią i bogatym programem miejskim.
Z ustaloną tożsamością i silną istniejącą formą, Riverfront nie był postrzegany jako puste płótno, ale jako praca w toku.
Duże drzewostany istniejących drzewostanów i lasów, ustanowione tereny zielone, sieci pieszych i istniejące systemy cyrkulacyjne były ograniczeniami, których należy przestrzegać i które należy uwzględnić w propozycji tej wielkości.
Mając na uwadze te ograniczenia, zespół zidentyfikował i przedstawił propozycje przeciwdziałania problemom miejskim, które obecnie stoją w obliczu rejonu Detroit: Perspektywa Hart Plaza od deptaka – Opuszczone / nieestetyczne nieruchomości i mieszkania – Zaniedbane rodzime środowisko – Zerwane parki i liniowe zielone sieci – Niewykorzystane tereny zielone – w ramach zaprogramowanej sfery publicznej – ograniczony dostęp i połączenie z rzeką Detroit Po dokładnym przeglądzie celów konkursu stało się jasne, że gentryfikacja pojedynczej przestrzeni miejskiej bez holistycznego spojrzenia na całą sieć frontową rzeki , nie odnosiło korzyści dla miasta ani nie zajmowało się problemami społecznymi, gospodarczymi i ekologicznymi, które nękają miasto.
Dzięki licznym pustym partiom i potępionym mieszkaniom, łupek mógł zostać wyczyszczony, aby ułatwić rozpoczęcie od nowa, marzyć o wielkich rozmiarach i odkrywać się na nowo.
Nadszedł czas, aby Detroit ponownie nawiązał i świętuje swoją barwną i bogatą historię, naprawiając jej krzywdy, odwracając szkody od przemysłu ciężkiego i katastrofalnych zanieczyszczeń, oraz przywracając rodzime mokradła, bagna, łąki i siedliska prerii, które przetrwały wieki zaniedbania ekologicznego.
The Habitat Hotel and Arboretum Teraz nadszedł czas, aby Detroit zastanowił się nad przeszłością, dokonał przeglądu polityki obecnej i przedefiniował jej przyszłość.
Miejsce wystarczająco elastyczne, aby zmienić się wraz ze zmianami demograficznymi, reagować na nowy, szybki świat technologicznych gadżetów, nieograniczony dostęp do wiedzy, informacji i mediów społecznościowych, a także zapewniać bogaty program, którego desperacko pragną obywatele Detroit.
potrzeba.
Zaprogramowane archipelagi Ponownie angażujemy ludzi w rzekę Detroit, przełamując mur rzeki, który stanowił bariery i umożliwił dostęp do tego ważnego zasobu naturalnego po raz kolejny.
Badamy innowacyjne sposoby radzenia sobie z zaniedbanymi mieszkaniami i nieruchomościami przy jednoczesnym poszanowaniu istniejącej tkanki miejskiej i przywracaniu poczucia sąsiedztwa poprzez tymczasowe instalacje.
Naszym celem było stworzenie miejsca docelowego, które przyciąga ludzi z całego świata, co z kolei tworzy dynamiczną siłę ekonomiczną dla miasta i lokalnych firm.
Umożliwiamy korzystanie z technologii, aby umożliwić w pełni intuicyjne doświadczenie między parkiem i jego patronami, a my przywracamy rodzime siedliska, które kiedyś rozkwitły w tym obszarze poprzez demontaż i wykopanie istniejącej krawędzi rzeki.
Place zabaw Extreme Adventure The Habitat Hotel and Arboretum Master Plan Utrata rodzimego środowiska radykalnie zmieniła jakość ekosystemu na całej długości rzeki Detroit.
Te mokradła będą stanowić schronienie dla gatunków rodzimych i zagrożonych, regulują poziom wody i oczyszczają wodę, która ładuje lokalny poziom wodonośny.
Dodana warstwa programu zaprosi, wykształci i poinformuje odwiedzającego.
Zaplanowany plan miejscowy Archipelagos Hart Plaza Niezależnie od tego, czy odwiedzasz miasto, by rzucić okiem na wędkarstwo czapli, na plażę wykonując zamki z piasku, czy obserwując, jak twoje dzieci odkrywają place zabaw, ta różnorodnie zaprogramowana dzielnica oferuje coś dla każdego.
Ekologiczna korzyść z tej przestrzeni i otaczające ją oszałamiające piękno największego wykopanego środowiska mokradeł w liniowym systemie parkowym jest ogromna.
Extreme Adventure Playgrounds Pre-Civilization Ta strefa jest specjalnie przeznaczona do wzmocnienia pozycji młodzieży z Detroit i umożliwienia im zbadania ich fizycznych granic.
To jest.
Wszystko idzie.
strefa do samodzielnej eksploracji, przesuwania granic osobistych i podejmowania szans.
Głośna muzyka, graffiti i włóczęgostwo są bardzo zachęcane.
Plan terenu Hart Plaza
[podobne: wymiary drzwi wewnętrznych, meble tekowe, wymiarowanie schodów ]

Powiązane tematy z artykułem: meble tekowe wymiarowanie schodów wymiary drzwi wewnętrznych