Budownictwo i architektura : E2 Ekologia i gospodarka / BIG

Dzięki uprzejmości BIG BIG udostępniliśmy nam swój projekt E2 Ecology and Economy, za który otrzymują pierwszą nagrodę w kwalifikowanej konkurencji w Finlandii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
OD BETONU DO DREWNA Corbusiers System DOMI-NO został opracowany w celu uprzemysłowienia konstrukcji z wykorzystaniem nowych technologii konstrukcji betonowych w tym czasie i zapewnienia jakościowej przestrzeni masom.
Dziś stoimy przed różnymi wyzwaniami, które wymagają nowych rozwiązań.
Dzięki uprzejmości BIG Ogromna większość budownictwa w bogatej w lasy Finlandii wykorzystuje beton.
PUU-BO stanowi alternatywę dla budownictwa: budować nowe, zrównoważone struktury z drewnem.
Uwzględniamy rosnące zapotrzebowanie na energooszczędne, niskoemisyjne konstrukcje z ciągle zmieniającym się systemem budynków, który jest jednocześnie konkurencyjny i innowacyjny.
PUU-BO to kompleksowe rozwiązanie prefabrykowane, które jest zarówno bardziej elastyczne i materialnie wydajne niż wszystko inne dostępne obecnie na rynku.
Jest to system oparty nie na predefiniowanych, standardowych elementach, ale najlepszych praktykach.
Jako taki jest przeznaczony do ewolucji.
PUU-BO został zaprojektowany tak, aby można go było dostosować do wielu typologii i zastosowań budowlanych.
Te same elementy mogą być stosowane zarówno w 2-piętrowym budynku mieszkalnym, jak iw drewnianym wieżowcu bez utraty wydajności materiałowej! Dzięki uprzejmości BIG 8-piętrowy niskoenergetyczny projekt pilotażowy planowany jest w fińskim mieście Kouvola, nad brzegiem rzeki Kymi.
Oczekuje się, że zostanie on zbudowany w 3 fazach, co da nam możliwość oceny i ulepszenia systemu od fazy do fazy w procesie iteracyjnym.
Jednoczesne opracowywanie produktów, testowanie i inne działania mają być prowadzone z odpowiednimi zainteresowanymi stronami.
Architekt: BIG Lokalizacja: Kouvola, Finlandia Partner w cenie: Bjarke Ingels, Thomas Christoffersen Kierownik projektu: Brian Yang Projekt zespołu: Krista Meskanen, Jelena Vucic, Alina Tamosiunaite, Alessandro Ronfini, Cecilia Ho, Elisha Nathoo, Sunming Lee, Long Zhuo, Mads Bjorn Christiansen Współpracownicy: AOA, Pirmin Jung Holzbauingenieur, Vahanen, Stora Enso Klient: City of Kouvola Status: W toku Zdjęcia: Dzięki uprzejmości BIG Dzięki uprzejmości BIG
[podobne: meble kuchenne systemowe, biocydy, olx słupsk ]

Powiązane tematy z artykułem: biocydy meble kuchenne systemowe olx słupsk