Architektura i nowoczesne budownictwo – Wieża wymiany / WORKac

WORKac Dla projektu wieżowca WORKAC dla wieży metra w Shenzhen, architekci stworzyli nowy rodzaj mieszanej gęstości, aby promować zrównoważone i zróżnicowane miasto.
To pionowe miasto zajmuje miejsca intensywnej miejskiej wymiany, łączącej infrastrukturę, mieszane zastosowania i przestrzeń publiczną.
Znajduje się na skrzyżowaniu z poziomym skrzyżowaniem głównych bulwarów, ta wertykalna przesiadka pomiędzy podziemną stacją metra, dworcem autobusowym na poziomie gruntu, podium sklepowe oraz biurami i hotelem powyżej zasadniczo będzie łączeniem metra z niebem.
– Nazywamy tę wieżę wymianą.
pionowe miasto, które łączy naturalną, zieloną przestrzeń z systemami ekologicznymi, wydajnością strukturalną i funkcjonalną z dramatycznymi nowymi formami i technologią, jednocześnie łącząc podziemia z niebem.
dodali architekci.
Więcej o projekcie po przerwie.
Nasz projekt celebruje ten warunek, śledząc ukośną linię metra.
Do metra można również łatwo dotrzeć bezpośrednio przez główne windy wieży, co zapewnia bezpośredni i wygodny dostęp dla gości hotelowych i pracowników biurowych do podróży bezpośrednio z bezpiecznego lobby metra na wyższych piętrach.
wytłumaczyli architekci.
.
WORKac Wieża opiera się na kontekstowych liniach ukośnych.
wszystko pochodzi od trajektorii metra.
stać się motywem organizacyjnym budynku.
Szereg otwartych terenów zielonych został strategicznie umieszczony między różnymi strefami programowymi.
Te.
Zielone kieszenie.
są wyryte w budynku, tworząc naturalny kontrapunkt dla twardych krawędzi wieży i stanowią uderzające wizualne potwierdzenie zaangażowania budynku w nową ekologiczną urbanistyczną.
Przekątne formy budynku również wspomagają system strukturalny.
Podłogi bezpośrednio pod każdym cięciem wykorzystują wymagania dużych kratownic konstrukcyjnych i podłóg schodów, tworząc przestrzeń dla naturalnych systemów filtracji wody.
Dzieląc się systemami, budynek może również wykorzystać odwrotne dzienne cykle obciążenia biur i hotelu, rozkładając maksymalne obciążenia na 24 godziny.
Dachowe panele słoneczne na wieży i podium pomogą zapewnić dodatkową energię dla budynku.
.
WORKac
[więcej w: gont bitumiczny montaż, metalzbyt tczew, ile bloczków betonowych na m2 ]

Powiązane tematy z artykułem: gont bitumiczny montaż ile bloczków betonowych na m2 metalzbyt tczew