Architektura i nowoczesne budownictwo – Kładka do architektury Ex-OfficineLenzi / BHDP

Dzięki uprzejmości BHDP Architecture BHDP Architecture, prowadzonej przez Giancarlo Del Vita, Design Leadera w firmie z biurami w Columbus, Cincinnati i Raleigh-Durham, a także Mike Schulte i Chris Wiethe, zlecono zaprojektowanie mostu dla pieszych w Lukce, Włochy.
Most miał za zadanie rozwiązać problem dostępu pieszych i pojazdów do planowanego zagospodarowania złożonego opuszczonego terenu przemysłowego, Ex-OfficineLenzi.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Kładka została pierwotnie zaprojektowana w celu ustanowienia kluczowego obiegu do przyszłego miejsca w Ex-OfficineLenzi, i rozszerzyła programowo, aby zapewnić połączenie pomiędzy otaczającą dzielnicą mieszkaniową San Concordio, do otoczonego murem miasta Lucca, przez tory kolejowe i przez nieruchomość .
Dzięki uprzejmości BHDP Architecture Inspiracją do zaprojektowania nowych mostów są oryginalne mury obronne Lukki, które po raz pierwszy zbudowali Rzymianie około 180 pne Przez stulecia miasto rozbudowało swoje mury i stały się one głównym elementem życie miasta.
Nie są już wykorzystywane do obrony, dziś mury są doświadczeniem towarzyskim, park miejski i zielony naszyjnik wokół gęstej ulicy starego miasta.
Dzięki uprzejmości BHDP Architecture kładki będą kontynuowały organiczne i ekologiczne elementy ścian i rozciągną je wzdłuż bulwaru i linii kolejowej w sąsiedztwo.
Nowy most może pomieścić pieszych i rowerzystów i będzie miał bufor sadzarek i rabat kwiatowych wzdłuż krawędzi.
Nowy pawilon na południu pomieści kawiarnię, sklepy i inną działalność komercyjną, a taras na dachu z kratownicą zapewni widok na stare mury miejskie.
Dzięki uprzejmości BHDP Architecture Opcja składa się z mostu dla pieszych / rowerzystów, a także z dostępu do pojazdu na trzeci poziom proponowanej nowej struktury parkingowej.
Opcja 2 składa się z mostu dla pieszych / rowerzystów, z zamiennikiem, aby wysunąć jedno ramię bezpośrednio na mury.
Dzięki uprzejmości BHDP Architecture Architect: BHDP Architecture Project Lokalizacja: Lucca, Włochy Nazwa projektu: Collegamento Ex-OfficineLenzi Client: Seven SpA
[podobne: olx wałcz, wymiarowanie schodów, ile bloczków betonowych na m2 ]

Powiązane tematy z artykułem: ile bloczków betonowych na m2 olx wałcz wymiarowanie schodów